عزاداری همراه با شناخت و معرفت | معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع) | دانلود کتاب با بوک یاز
کانال تلگرام بوک یاز

عزاداری همراه با شناخت و معرفت | معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

عزاداری همراه با شناخت و معرفت | معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)
5 (100%) 3 votes
لطفا به این داستان امتیاز دهید
معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

محرم است و فرصتی مناسب برای شناخت امام حسین(ع)… صرفاً سینه‌زنی و حسین حسین گفتن کافی نیست!!

 باید عزاداری ما همراه با شناخت و به دور از هرگونه خرافات و جهل باشد.

از امام حسین چه می دانید؟؟؟

برخی قیام امام حسین را از آغاز تا انجام، برای تشکیل حکومت می‌دانند.

برخی او را الگوی شهادت طلبی می‌دانند تا به این وسیله مردم در برابر حاکمان فاسد شورش کرده و آن را رسوا نمایند.

برخی عمده هدف امام حسین را امر به معروف و نهی از منکر می‌دانند تا به این وسیله ریشه‌ی تباهی در جامعه کنده شود و تعالیم راستین هدایت بخش به جامعه باز گردد.

برخی نیز حرکت امام حسین را ( نه قیام و یا انقلاب ) مبارزه با حکومت فاسد می دانند و عزاداری شیعیان در تاریخ را برای کسب هویت شیعی می‌دانند.

گروهی هم شهادت امام حسین برای بخشش گناهان شیعیان می‌پندارند و معتقدند ثواب بیشتر در گریستن بر آن جریان است و هر چه بیشتر پرچم‌های عزا افراشته گردد، حسینی‌تر خواهیم بود.

 

در پس این تحلیل‌ها، پرسش این است:

از امام حسین چه می دانید؟؟؟

 

نویسنده‌ی مسیحی «آنتوان بارا» می‌گوید: «حسین شخصیت نمونه‌ای است که تاکنون در هیچ دینی شبیه او متولد نشده‌است. آیا انسانی یافت می‌شود که حسین را دوست نداشته باشد؟ فریاد او در روز عاشورا که «هل من ناصر ینصرنی» مرا به خود می‌لرزاند. مسلمانان در حقّ او معرّفی ایشان به مردم کوتاهی کرده‌اند. شهادت او امانتی برگردن همه‌ی مسلمانان است که باید اسرار و اهداف بزرگ آن را به گوش جهانیان برسانند.»

 

در راستای این توضیحات مطالعه این کتاب‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم…

لینک دانلود برخی از این کتاب ها در انتهای صفحه موجود است.

 

معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

1- فتح خون / شهید سید مرتضی آوینی

مجله مهر -احسان سالمی: نوشته‌های شهید سیدمرتضی آوینی همواره برای کسانی که به دنبال تجربه نگاهی متفاوت به دنیا و حوادث پیش آمده در عالم هستند، یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. زاویه جدیدی که از آن به حوادث دنیا نگاه می‌کند؛ اغلب مخاطبان آثار او را به تفکر وادار می‌کند.

شاهد مثال مناسب برای این ادعا نوشته‌های ناتمام این شهید در ارتباط با وقایع عاشوراست که بعد از شهادت وی در قالب اثری با عنوان «فتح خون» منتشر شد.

بدون شک مهمترین ویژگی این کتاب که آن را تبدیل به اثری منحصر به فرد کرده است؛ شیوه خاص روایت داستان در آن است که در آن نویسنده کوشیده تا علاوه بر بیان حقیقت ماجرای کربلا و پرده برداشتن از راز بزرگ این واقعه عظیم، شیفتگی و ارادت خود را در قالب بهترین و زیباترین جملات بیان کند.

 

معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

2- ترجمه ی کتاب لهوف / ابن طاووس

 

مستندترین مقتل امام حسین علیه السلام

موضوع این کتاب، جریان شهادت امام سوم شیعیان حسن بن علی(علیه السلام)و واقعه جانسوز عاشورا است. کتاب حاضر برای مسافرتها و آداب زیارت نوشته شده و مؤلف بنا بر اختصار داشته است و به همین جهت سلسله اسناد روایات را حذف کرده و تنها آخرین راوی یا کتاب مرجعی که روایت از آن نقل شده آورده است .

مؤلف، که هدفش بیان واقعه عاشورا بوده، احادیث را طوری کنار هم قرار داده که یک جریان منسجم را تشکیل دهد و از ذکر روایات تکراری و روایات متفرق اجتناب کند .

 

معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

3- امام حسین و ایران / کورت فریشلر / ترجمه ذبیح الله منصوری

 

در سال شصتم هجری نماینده ای از طرف حسین بن علی (ع) وارد (ری) شد و در باغ بهار حضور بهم رسانید و در آنجا (گیو) پسر (رستم فرخ زاد) و سپهبدان مازندران و گیلان با احترام زیاد او را پذیرفت.

در آن روز نتیجه مذاکره این شد که بزرگان ایران که در ان انجمن حضور دارند آمادگی خود را برای استقبال از حسین بوسیله نامه اعلام کنند.

(مارسلین) یکی از شرق شناسان نیمه اول قرن بیستم عقیده دارد زنی که به سمت سفارت، در باغ بهار حضور یافت (شهربانو) همسر حسین (ع) و مادر علی بن زین العابدین (ع) بوده است.

مارسلین مجمع باغ بهار را بعد از جنگ های ایرانیان و اعراب اولین علامت محسوس نهضت ایرانیان برای تحصیل استقلال و رهایی از سلطه عرب می داند. تیسفون (مدائن) پایتخت ساسانیان در سال نوزدهم هجری به دست اعراب افتاد.

ولی سقوط تیسفون و حتی جنگ مدائن که با پیروزی اعراب خاتمه یافت و آن را فتح الفتوح خواندند، به جنگ ایرانیان و اعراب خاتمه نداد و تا سال سی ام هجری جنگ بین اعراب و ایرانیان ادامه داشت و بعد از این که علی بن ابیطالب (ع) خلیفه شد چون تمام مسلمین ایران، او را خلیفه می دانستند جنگ بین ایرانیان و اعراب، متروک شد.

اما از سال چهلم هجرت که علی بن ابیطالب زندگی را بدرود گفت طوری معاویه و آن گاه پسرش یزید ایرانیان را در فشار گذاشتند که آنها نتوانستند سر بلند کنند.

اما ایرانیان چند دژ تسخیر ناپذیر داشتند و یکی از آن دژ ها مازندران بود و…ادامه در کتاب

از شما دوست عزیز درخواست می کنم تا یک بار دیگر زندگی حضرت امام حسین (ع) و وقایع دهه محرم و به ویژه روز عاشورا را یک بار دیگر مطالعه کنید از زبان یک مورخ آلمانی؛ و براستی به عظمت امام حسین (ع) و روز عاشورا پی خواهید برد.

4- سقای آب و ادب / سید مهدی شجاعی / انتشارات نیستان

 

سقای آب و ادب، اثری است متفاوت از سید مهدی شجاعی؛ رمان و روایتی از زندگی حضرت عباس(ع)، که به یقین این رمان با آثاری از همین قلم، متفاوت است ، هم از حیث فرم و هم از حیث نوع نگاه محتوایی.. اما آن‌چه این کتاب را از حیث محتوا با دیگر آثار شجاعی متمایز می‌کند، بیشتر در فصل عباسِ فرشتگان به چشم می‌آید. در سایر فصول نویسنده دقیق و کامل بر اساس مستندات تاریخی، به روایت زندگی حضرت عباس(ع) می‌پردازد؛ اما در فصل نهم، شجاعی شیوه‌ای جدید را پیش می‌گیرد، روایتی متفاوت با مضامینی که بیشتر استحسان اوست، مفاهیمی جدید و نگاهی نو به شخصیت حضرت عباس بن علی(ع).

 

معرفی 5 کتاب درباره امام حسین (ع)

5- نامیرا / صادق کرمیار / انتشارات نیستان

 

برنده جایزه جلال

برنده جایزه کتاب سال

پرفروش‌ترین رمان ایرانی با موضوع عاشورا

کتاب «نامیرا» نوشته صادق کرمیار، نویسنده و فیلم‌نامه نویس تهرانی است.

از او تا کنون آثار مختلفی منتشر شده که رمان «نامیرا»‌ مشهورترین آنهاست.

داستان این کتاب در مورد دختر و پسری جوان از اهالی کوفه است که به دور از منفعت طلبی‌های روز افزون مردم کوفه به دنبال حقیقت هستند. اما در میان رفتارهای متناقض سرداران بزرگ کوفه، بین حمایت از امام حسین (ع) و یا وفاداری به یزید سرگردانند.

بیان نامیرا روان و به زبان امروزی است به طوری که صمیمیتی را ایجاد کرده که مخاطب را به خود جذب می‌کند.

مشخصات کتاب ها

ژانر: مذهبی، تاریخی

حجم کتاب: 5، 1، 1 مگابایت

منابع: www.mehrnews.com

http://www.tebyan.net

http://www.ghbook.ir

http://neyestanbook.com

فرمت فایل: PDF

راهنمایی

_ آدرس اینستاگرام سایت: لینک

_ برای مطالعه کتاب در گوشی های اندروید، برنامه Lirbi Book Reader را نصب بفرمایید.

_ برای مطالعه کتاب در گوشی های آیفون، برنامه ibook را نصب بفرمایید.

_ برای خارج کردن فایل از حالت فشرده در کامپیوتر از نرم افزار Winrar استفاده نمایید.

_ برای خارج کردن فایل از حالت فشرده در گوشی های اندروید از برنامه RAR استفاده نمایید.

بخش دانلود

– دانلود کتاب فتح خون نسخه PDF

– دانلود کتاب امام حسین و ایران نسخه PDF

– دانلود کتاب لهوف نسخه PDF

اگر مشکلی در دانلود این فایل دارید، لطفا گزارش دهید.با تشکر

Leila

لیلا هستم، 25 ساله. علاقه م به کتاب و کتابخوانی باعث شد تا این سایت تاسیس بشه و بتونم قدمی کوچک در راه ترویج فرهنگ کتابخوانی بردارم.از بازدیدتون سپاسگزارم. (لطفا نظر فراموش نشه)

دیدگاه خود را بیان کنید

اولین نفری باشید که نظر می دهید!

avatar
  اشتراک در  
اشاره به موضوع
بستن فهرست